+90 539 326 16 84

Sosyal Medyada Biz}

Sürme Yalıtım İçin Gebze’de Doğru Tercih (Avantajları)

Sürme Yalıtım İçin Gebze’de Doğru Tercih (Avantajları)

Sürme izolasyon, bir çeşit su izolasyonu yöntemidir. İnşaat sektöründe sıkça kullanılan bu terim, genellikle su izolasyonu yapılırken kullanılan bir tekniğin adıdır. Bildiğiniz üzere izolasyon su ve ısı olarak ikiye ayırılıyor. Bu izolasyon yöntemleri de yine kendi içinde farklı tekniklerde ayırılıyor. Bu tekniklerin tamamı uygulama yöntemine göre değişiklik gösterebiliyor. Sürme izolasyon da bu tekniklerden birisidir.

Gebze’de sürme izolasyonu yapan firmalardan olan şirketimiz, 2 yıl garanti veriyor olması ile de rakiplerinden bir adım önde hizmet veriyor. Gebze ilçesinin su izolasyonu ve sürme izolasyonu konusunda lider konumuna gelen firmamız ile çalışarak inşaat halindeki veya inşaatı tamamlanmış evlerinizin izolasyon işlemlerini yaptırabilirsiniz. Bildiğiniz üzere izolasyon evin içinde de etki gösterdiği gibi, daha çok dış etkilerden evinizi korur. Bunun için yağmur, sel, su baskınları gibi durumda güvende hissetmek için sürme izolasyon tercih edilebilir. Peki sürme izolasyon nedir, nasıl uygulanır ve teknikleri nelerdir?

Sürme İzolasyon Nedir?

Sürme izolasyon genelde beton üzerine uygulanan bir izolasyon yöntemidir. Beton üzerinde oluşabilecek çatlakları kapattığı gibi, daha sonrasında çatlak olmasını engellemektedir. Yani çatlaklardan oluşabilecek su sızıntılarının önüne geçmek istiyorsanız sürme izolasyon yöntemini değerlendirebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde tuvalet, banyo ve mutfak yüzeylerinin su geçirmezliğini sağlayabilirsiniz.

Evimizde de su sızıntısı veya diğer dairelerden sızan sular sebebiyle duvar kabarması gibi durumlarla karşılaşmış olabilirsiniz. Duvarların kabarması veya ıslanmasının önüne geçmek için iki taraflı izolasyon uygulanması, daha sonradan sıva çekilmesi ve boya yapılması gerekiyor. İzolasyon yapmadan boya veya sıva işlemi uygulanırsa, duvar ıslanmaya devam edeceği için aynı noktadan aynı sorun tekrar baş gösterecektir.

Tüm bu durumları ele aldığımızda sürme izolasyon yönteminin aslında birçok noktadan ele alındığında gerekli bir durum olduğunu tahmin edebilirsiniz. Genelde bu gibi durumlar tuvalet, banyo ve mutfak gibi sürekli suyun aktif olduğu bölgelerde başımıza gelebiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek ve sızıntıyı durdurmak için sürme izolasyon tercih edilebilir.

Sürme İzolasyonun Avantajları Nelerdir?

Sürme su izolasyonunun avantajlarından bahsedecek olursak, inşaatlarımızın bir çok alanında kullanılarak kaliteli bir su yalıtımı sağlamaktadır. Sürme izolasyon kolay uygulanan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi aderans sağlayarak tutunur ve altında boşluk oluşturmaz. Yapıda oluşan çeşitli kılcal çatlak ve gözenekleri doldurarak ek yeri oluşmayan bir su yalıtımı tabakası bütünlüğünü sağladığı için tercih sebebidir, Ayrıca sürme izolasyon yapılarımızda su ve nem yalıtımında tekniğine uygun uygulama yapıldığı takdirde kalıcı çözüm sağlar.

Sürme izolasyon malzemeleri Bütüm membran ve PVC gibi malzemelere göre bir çok avantaja sahiptir bu durum kullanım alanlarına göre değişebilir, Membran uygulamalarında genellikle yaşanan işçilik hatalarından birleşim yüzeyindeki kusurlar içeri su girmesine neden olurken sürme esaslı malzemelerde bu riskler tamamen ortadan kalkmaktadır. Sürme izolasyonunun kullanıldığı alanlar daha çok Fabrika çatı oluklarında, Teras balkonlarda , Temel perde duvarında, Havuzlarda, Su depolarında gibi bir çok alanda tercih edilebilir, Günümüzde sürme izolasyonu adı altında üretilen çeşitli malzemeler vardır,

1- Çimento akrilik esaslı malzemeler

2- Bütüm esaslı malzemeler

3- MS Polimer esaslı likid malzemeler

4- Akrilik ve reçine esaslı malzemeler

5- Poliüretan esaslı malzemeler

Bu listede yer alan sürme izolasyon malzemeleri yukarıda belirtilen alanlarda kullanılabilir ancak uygulama yapılacak alan uzman ekip veya satış danışmanından destek alarak alana uygun ürün seçilmeli ve tekniğine uygun uygulanmalıdır,

Gebze Sürme İzolasyon Yapan Firmalar Hangileridir?

Gebze Kocaeli’nde sürme izolasyon işlemi yaptırmak istiyorsanız birinci önceliğiniz firmamız olabilir. Neden diyecek olursanız, hem uzman kadromuz, hem de Türkiye ve Avrupa kalite standartlarına uygun şekilde kullandığımız ürünler ile sektörde bir numarayız.

İşlem sonrasında da sizi yalnız bırakmıyor, ürünlerin ve yaptığımız işlemlerin tamamen arkasında duruyoruz. Size vereceğimiz güvence ve 2 yıllık garanti süresi boyunca yaşayacağınız tüm olumsuzluklarda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. 2 yıl garanti kendiliğinden yeniden izolasyonun bozulması durumunda geçerlidir. Duvarda herhangi bir işlem olmaması durumunda yaptığımız işlemi tekrar edebiliriz!

Gebze Sürme İzolasyonu Nerede Yapılır?

Firmamızla çalışmak istiyorsanız dilerseniz iletişim sayfasından bize hemen ulaşabilirsiniz. Mail gönderebilir, dilerseniz direkt telefon edebilirsiniz. Ön keşif yaptırmak veya fiyat almak istiyorsanız bize ulaşın, sorununuza hemen çözüm bulalım.

Çalışma konusunda henüz karar veremediyseniz, referanslarımızı da inceleyebilirsiniz. Referanslarımız sürekli olarak güncellenmektedir.

29 Kasım 2020
6 kez görüntülendi