+90 539 326 16 84
Gebze Teknik Yalıtım

Sürme Yalıtım Hizmetleri

Sürme Yalıtım Hizmetleri

Sürme izolasyon, bir çeşit su izolasyonu yöntemidir. İnşaat sektöründe sıkça kullanılan bu terim, genellikle su izolasyonu yapılırken kullanılan bir tekniğin adıdır. Bildiğiniz üzere izolasyon su ve ısı olarak ikiye ayırılıyor. Bu izolasyon yöntemleri de yine kendi içinde farklı tekniklerde ayırılıyor. Bu tekniklerin tamamı uygulama yöntemine göre değişiklik gösterebiliyor. Sürme izolasyon da bu tekniklerden birisidir.

Gebze’de sürme izolasyonu yapan firmalardan olan şirketimiz, 2 yıl garanti veriyor olması ile de rakiplerinden bir adım önde hizmet veriyor. Gebze ilçesinin su izolasyonu ve sürme izolasyonu konusunda lider konumuna gelen firmamız ile çalışarak inşaat halindeki veya inşaatı tamamlanmış evlerinizin izolasyon işlemlerini yaptırabilirsiniz. Bildiğiniz üzere izolasyon evin içinde de etki gösterdiği gibi, daha çok dış etkilerden evinizi korur. Bunun için yağmur, sel, su baskınları gibi durumda güvende hissetmek için sürme izolasyon tercih edilebilir. Peki sürme izolasyon nedir, nasıl uygulanır ve teknikleri nelerdir?

Sürme İzolasyon Nedir?

Sürme izolasyon genelde beton üzerine uygulanan bir izolasyon yöntemidir. Beton üzerinde oluşabilecek çatlakları kapattığı gibi, daha sonrasında çatlak olmasını engellemektedir. Yani çatlaklardan oluşabilecek su sızıntılarının önüne geçmek istiyorsanız sürme izolasyon yöntemini değerlendirebilirsiniz. Bu yöntem sayesinde tuvalet, banyo ve mutfak yüzeylerinin su geçirmezliğini sağlayabilirsiniz.

Evimizde de su sızıntısı veya diğer dairelerden sızan sular sebebiyle duvar kabarması gibi durumlarla karşılaşmış olabilirsiniz. Duvarların kabarması veya ıslanmasının önüne geçmek için iki taraflı izolasyon uygulanması, daha sonradan sıva çekilmesi ve boya yapılması gerekiyor. İzolasyon yapmadan boya veya sıva işlemi uygulanırsa, duvar ıslanmaya devam edeceği için aynı noktadan aynı sorun tekrar baş gösterecektir.

Tüm bu durumları ele aldığımızda sürme izolasyon yönteminin aslında birçok noktadan ele alındığında gerekli bir durum olduğunu tahmin edebilirsiniz. Genelde bu gibi durumlar tuvalet, banyo ve mutfak gibi sürekli suyun aktif olduğu bölgelerde başımıza gelebiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek ve sızıntıyı durdurmak için sürme izolasyon tercih edilebilir.

 

29 Kasım 2020
1.313 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN