+90 539 326 16 84
Gebze Teknik Yalıtım

Havuz İzolasyonu

Polyurea havuz yalıtımının gelecekteki yalıtım teknolojisi olarak avantajları, yalnızca yüzme havuzlarında ortaya çıkan sorunları ve yıllarca süren yeteneklerini en aza indirir. Öncelik Havuzun su geçirmezliğinin kurtarma alanındaki en önemli nokta olduğunun farkında olmalısınız.

Havuz sorunu su geçirmez taraftan çözmek için, mühendislik aşamasından su geçirmez bir çözüm sağlamak gerekir. İyi bir havuza sahip olmak için, yüzme havuzunun mekanik ve tüm yapısal adımları uygun bir şekilde belirlenir ve gelecekteki ürünler ve işçilik önlenir.

Türkiye, bakımı en güç olan ve eski sistemin ve yapı sektörünün korkutucu bir özelliğidir. Ancak, yalıtım ve yüzey kaplaması, havuz inşaatının mekanik parçaları hariç, özenle ve hassas bir şekilde tercih edilir ve uygulanırsa, bu riskler ve korkular ortadan kalkar.

Havuz inşaatı sırasında betonarme aşamasından kurulum ve mekanik organlara kadar, su akış bölümü ve sprinkler son aşama su geçirmez kaplama bölümü için doğru şekilde hazırlanmalıdır.

Yüzme havuzu yalıtımında kullanılan poliüre saf poliüre olmalıdır. Saf poliüre havuzları sadece suyu engellemekle kalmaz, aynı zamanda göletin iç tabanları olmadan uygulama yararları sağlar.

Diğer bir avantaj, havuzun iyi su geçirmezliği ve betonarme yapıların korozyona karşı korunmasıdır. Polyurea havuzu her türlü renk seçeneği sunarken, aynı zamanda mimari dış isteklerin uygulaması da sağlanmaktadır.