+90 539 326 16 84
Gebze Teknik Yalıtım

Gebze Bölgesinde Su Yalıtımı ve İzolasyonu (Sızdırmaz)

Gebze Bölgesinde Su Yalıtımı ve İzolasyonu (Sızdırmaz)

Gebze çatı yalıtımı firmalarının önde gelen isimlerinden biri olan şirketimiz, yapılarınız için birbirinden harika farklı çatı yalıtımı ürünleri kullanarak kusursuz bir işçilik sunuyoruz. Yöntemlerin başında ise tahmin edeceğiniz üzere membran kaplama geliyor. Ancak bu kaplama, bazı yapılar için tek başına yeterli olmayabiliyor. Bu durumda hem ısı hem de su izolasyonunu birlikte sağladığımız ürünleri bir arada kullanmak gerekiyor.

Çatı yalıtımı, halk arasında çatı izolasyonu olarak da anılıyor. Bu işlem hem kaplama hem de suyun tahliyesi olarak karşımıza çıkıyor. Kaplama yaptığımız zeminde suyun birikmesini engellemek ve biriken suyu da oluklar sayesinde tahliye etmek en önemli işlemlerin başında yer alıyor. Bu durumda dikkat etmeniz gereken nokta, su yalıtımı olmayan yapılarda yaşam standardının oldukça düşük olmasıdır. Neden diyecek olursanız, su yalıtımı olmadığında biriken su tahliye edilemeyeceğinden, zamanla aşınan zemin yüzünden biriken su olduğu gibi yapının içine süzülecek, bu da yaşantıyı olumsuz etkileyecektir.

Peki su yalıtımı ve izolasyon yöntemleri nedir? Hangi yapılar için bu işlemi yapmak gerekiyor, zorunluluğu veya olmazsa olmazları nelerdir?

Çatı Yalıtımı İşlemi Neden Yapılmalıdır?

Genellikle çatıda yapılan bu yalıtım işlemi, yazının girişinde de bahsettiğimiz gibi membran kullanılarak yapılır. Gebze çatı izolasyonu konusunda uzmanlaşan ekibimiz sayesinde Kocaeli ilinin tamamında hizmet vermekteyiz. Kullandığımız membran kalitesi uluslararası standartlarda olup, tam yalıtım sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Kavisli yapılarda birikebilecek suyun tahliyesi için de sacdan yapılmış oluklar kullanıyor, su birikmesini engelliyor ve biriken suyun hızlı bir şekilde tahliye edilmesini sağlıyoruz. Bu tahliye işlemi aynı zamanda hem yapının hem de izolasyon işleminin uzun süreli olmasını sağlıyor. Biriken suyun malzeme ile temasını da en aza indirmiş olduğumuzdan, yaptığımız işlemin uzun yıllar dayanacağına emin olabilirsiniz.

Teras veya çatılarda uyguladığımız yöntemler birbirinden farklı olacağından, her yapı için oluk işlemi uygulanmıyor. Bunu yerine plastik borular ile de suyun tahliyesi sağlanabilir.

Gebze Çatı Yalıtımında Hangi Ürünler Kullanılıyor?

Kocaeli, Gebze ilçesinde yaptığımız çatı yalıtımı işlemlerinde uluslararası standartlara sahip membran kullanıyor ve arduvanlı olarak tabir edilen membranlar kullanıyoruz. Arduvanlı membranlar kaliteli olup, izolasyon konusunda en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor.

Membran, arkası yapışkanlı olup pürmüz ile ısıtılarak uygulanan bir malzemedir. Ahşap, betonarme yapılarda rahatlıkla kullanılan bu malzeme sadece su izolasyonunu değil, aynı zamanda ısı izolasyonunu da sağlamış oluyor. Isıya oldukça dayanıklı olan bu maddeyi uyguladığınızda, aynı zamanda sıcağı geçirme konusuna da engel oluyorsunuz.

Gebze Çatı İzolasyonu Yapan Firmalar Hangileridir?

Kocaeli Gebze ilçesinde çatı izolasyonu ve çatı yalıtımı dediğinizde akla gelen firmalardan biriyiz. Uzman kadromuz ve aktif çalışma ekibimiz ile birçok noktada hizmet vermekteyiz. Hizmet verdiğimiz tüm birimler hakkında bilgi almak, sektörlerimizi incelemek için internet sitemizdeki ilgili bağlantıları takip edebilirsiniz.

Çatı Yalıtımı Hangi Alanlarda Uygulanır?

Adı her ne kadar çatı izolasyonu veya çatı yalıtımı olarak geçiyor olsa da, bu işlem ve malzemeler birçok alanda kullanılabilir. Veranda, balkon veya teraslarda da uygulanan bu yöntemler sayesinde su geçirmezliği sağlayabilirsiniz. En önemli noktalardan birisi de çatı yalıtımının uzun ömürlü olmasıdır. Bir yapı için çatı izolasyonu yaptırmak istiyorsanız, ilk olarak kullanılan malzeme kalitesine dikkat etmelisiniz.

Gebze’de hizmet veren Gebze Teknik Yalıtım firmamız, ilk bölümlerde de bahsettiğimiz gibi uluslararası standartlara sahip yüksek kaliteli ürünler kullanmaktadır. Bu sayede yapmış olduğumuz yalıtım işlemlerinin hem işlevi, hem de dayanıklılığı konusunda garanti vermekteyiz. Yalıtım işlemlerinde su sızdırmazlığı çok önemli olduğundan, malzeme kalitesine çok dikkat etmelisiniz. Malzemenin kalitesini anlamak için de hangi standartlara sahip olduğunu kontrol etmeniz yeterli olacaktır.

Gebze’de Fabrika ve Evler İçin Çatı Yalıtımı İşlerinizde Ücretsiz Keşif Yapıyoruz!

Eğer çatı izolasyonu konusunda destek almak, bilgi veya fiyat almak istiyorsanız telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz sorularınızı yorum bölümlerinden, iletişim sayfamızdan veya mail adresimiz üzerinden bize iletebilirsiniz. Gebze çatı yalıtımı konusunda vereceğimiz destek tamamen ücretsiz olacaktır. Aynı zamanda metrekare bilgisi paylaşarak ne kadar malzeme gideceğini ve toplam maliyeti de öğrenebilirsiniz.

Eğer Gebze su izolasyonu işleriniz farklı talepler içeriyorsa yine bizlere keşif hattımızdan ulaşarak taleplerinizi iletebilirsiniz.

06 Eylül 2020
1.542 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN