+90 539 326 16 84
Gebze Teknik Yalıtım

Gebze Bölgesi Isı Yalıtımı Yapan Firmalar (Sızdırmaz İzole)

Gebze Bölgesi Isı Yalıtımı Yapan Firmalar (Sızdırmaz İzole)

Gebze bölgesinde ısı yalıtımı işlerini önder olarak yapan firmamız, sizlere ısı yalıtımının avantajları konusunda detaylı bir içerik hazırladı. Isı yalıtımı dediğimizde aklınıza kış ayları geliyor değil mi? Aslında ısı yalıtımı sadece kış aylarında değil, yaz aylarında da oldukça işe yarayan izolasyon yöntemlerinden birisi. Adından da anlayacağınız üzere ısı yalıtımı; ısının eve hapsedilmesi anlamı taşıyor. Bunun için de halk arasında bazı yanlış anlaşılmalara sebep olabiliyor. Isı yalıtımı yaptırmak istediğinizde bunun sadece kış aylarında soğuktan koruyacağını düşünüyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Bu durumda eviniz yaz aylarında da sıcak havadan korunmuş oluyor.

Yaz aylarında klima çalıştırdığınızı düşünelim. Isı yalıtımını tam olarak yaptırmış olduğunuz evinizde, soğuk havayı içeriye hapsedebilir ve dışarıdaki sıcak havanın içeriye girişini de minimuma indirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey Gebze ısı yalıtımı firmalarından biri olan Gebze Teknik Yalıtım firmasını tercih etmek! Alanında uzman kadromuz ile evinize, iş yerlerinize veya henüz inşaat halinde olan taşınmazlarınıza ısı yalıtımı hizmeti veriyoruz.

Peki bu ısı yalıtımı nedir, doğrusu nasıl yapılır? Teknik detaylar vererek hazırladığımız bu yazımız, yalıtım yaptırmadan önce bilgi almak için çok işinize yarayacak.

Isı Yalıtımı Nedir?

Isı yalıtımı, bir binada bulunan sıcak veya soğuk havanın eve hapsedilmesi işlemine verilen isimdir. Bu işlem, ısı köprüleri sayesinde sıcak veya soğuk havanın binalara girişini engelleyerek, içerideki sıcaklık derecesinin de korunmasını sağlar. Bu durumda kışın evinizi sıcak tutabilir, yazları da klima çalıştırdığınız evinizi serin tutabilirsiniz.

Aslında bu durumun temel amacı, bir nevi tasarruf amaçlıdır. Neden diyecek olursanız, ısı yalıtımı yaptırmış olduğunuz ev veya iş yerinizde elektrik ve yakıt masrafından da tasarruf edeceksiniz. Evin içinde elde edilen sıcaklık derecesi sürekli olarak korunacağı için, klima veya doğalgazın sürekli çalışmasının da önüne geçmiş olacaksınız.

Klima ile ısınan bir ev olduğunu düşünelim. A enerji sınıfına sahip Inverter özellikli bir klimayı 30 derecede çalıştırarak evi belirli bir dereceye ulaştırabiliriz. Inverter klimaların çalışma mantığı da ortamın sıcaklığını sürekli olarak korumaktır. Yani 30 dereceye ayarladığınızda, ortam sıcaklığı 30’a ulaştığında klima çalışmayı durdurur ve elektrikten tasarruf eder.

Sıcaklık derecesi düşmeye başladığında ise tekrar devreye girerek aynı sıcaklığa ulaşmaya çalışır. Isı yalıtımı olmayan evinizde bu durumu korumak pek de mümkün değil. Sıcaklığı evin içine hapsedemediğiniz durumda klima sürekli olarak duracak, sıcaklık evin içinde hapsedilmediği için de düşüş olduğunda yeniden devreye girecektir.

Gebze Isı Yalıtımı Firmaları

Firmamız, Gebze’de uzun yıllardır ısı yalıtımı üzerine hizmet vermektedir. Kışın sıcak havayı, yazın da serin havayı evinize hapsetmek istiyorsanız size uygun çözümlerimize mutlaka göz atmalısınız. Sertifikalı kullanılan ürünler sayesinde hem yazın hem de kışın elde edebileceğiniz en yüksek performansı sağlamak üzere sizin için çalışıyoruz.

Gebze ısı yalıtımı yapan firmalardan biri olduğumuz için, referanslarımız bölümünden de geçmiş işlerimizi takip edebilirsiniz. Gebze ilçemizde ve çevre illerde yapmış olduğumuz birçok işlem sayesinde geniş referans ağımıza ulaşabilirsiniz.

Isı Yalıtımı Neden Önemlidir?

Gebze ısı yalıtımı yaptırmak istiyorum diyorsanız, sizin için hazırladığımız çözümlere mutlaka göz atmalısınız. Bunun yanı sıra ısı yalıtımı yaptırmak için mantıklı bir sebep arıyorsanız alttaki listemize göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Isı yalıtımı, elektrik ve doğalgaz faturalarından ciddi tasarruf etmenizi sağlar. İşte tüm sebepler;

  • Yazın soğuk havayı, kışın sıcak havayı eve hapsetmenizi sağlar
  • 4 mevsim boyunca maksimum performans almanızı sağlar
  • Elektrik faturalarında ciddi tasarruf imkanı sağlar
  • Doğalgaz faturalarında ciddi tasarruf imkanı sağlar
  • Konutun dış etkilerden etkilenmesini minimuma indirir
  • Nemi tamamen önler. Rutubet sorununuza kesin çözüm olur.

Isı yalıtımı yaptırmak için mantıklı bir sebep arıyorsanız, hiç vakit kaybetmeden bizi arayın. Firmamız kullandığı sertifikalı ürünler Türkiye ve Avrupa standartlarına tamamen uygun olup, ileride yaşayacağınız problemler konusunda da garanti vermektedir.

Firmamızdan Hizmet Alabileceğiniz Isı Yalıtım Türleri

Bildiğiniz gibi ısı yalıtımının birden farklı şekil ve yöntemleri vardır. Aşağıdaki listede bulunan tüm türlerde ısı yalıtımını titizlikle uygulamaktayız.

  • İç Cephe Isı Yalıtımı
  • Dış Cephe Isı Yalıtımı
  • Zemin ısı Yalıtımı
  • Çatı Isı Yalıtımı

Tüm bu ısı yalıtım türleri ısıdan tasarruf ve avantaj sağlamak amacıyla Gebze Teknik Yalıtım firmamız tarafından uygulanmaktadır. Dilerseniz bir önceki yazımız olan Gebze Su Yalıtımı Bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

09 Ekim 2020
1.263 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN